Polenbee 100 Gr
Polenbee 100 Gr

Polenbee 100 Gr (TPN1015P)

Marka : BEEAGRA
Tedarikçi : TOPTAN ARICILIK
Para Puan : 0
İndirim Oranı : %12 İndirim
Fiyat : ₺18,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺15,90(KDV Dahil)

Pollenbee içinde vitamin , mineral ve aminoasitlerden oluşan , arılar için özel olarak hazırlanmış özel bir yem katkı maddesidir.

Pollenbee ne işe yarar?

Arılarınızı zinde tutar. Yaşama gücünü arttırır. Üstün görev yapma özelliğini arttırarak verime katkı sağlar.

Niçin Pollenbee kullanmalıyız?

Modern arıcılığın inceliklerini keşfeden insanoğlu arıların doğal yaşam özelliklerini de bularak onların daha fazla üretim yapmalarını sağlamıştır. Bu nedenle arıların bir yıl içerisinde  3-5 yılda yapacakları faaliyetleri gerçekleştirmeleri sağlanmaktadır. Yüksek verim elde etmek için yapılan bu çalışmalarda arılarımızın ihtiyacı olan vitamin , mineral , amino asit destekli yem katkı maddeleri yüksek verim almamıza yardımcı olurken arılarımızın da kondüsyonlarının düşmesini engeller.

Sonbaharda Pollenbee

Biliyoruz ki arıcıların sezonu sonbaharda başlar. Güçlü kadrolar ile kışa giren arıcılarımızın kışı sorunsuz geçirmeleri mümkündür. Güçlü kadrolar sanılanın aksine daha az bal tüketirler. Arıcılık için dizayn edilmiş kovanlarda nem oluşumu pollenbee ile beslenen kovanlarda daha çabuk ortadan kaldırılır. Varroa aktarına karşı arıların savunma mekanizmalarının daha güçlü olmasına yardımcı olur. İlkbahara göre daha uzun ancak serin olan sonbahar döneminde kış için polen toplama faaliyetlerinin artışının istendiği bölgelerde hızlı yumurta atımını sağlar.

Kış döneminde Pollenbee

Kış döneminde  arıların beslenmesi kesinlikle tavsiye edilmez. 14 C altında arıların dış faaliyetleri azalır.  Ancak kovan içi çalışmalar 8 C ye kadar devam eder. Bu dönemde kışlık dönem hazırlıkları sürerken  arıların kovan içi çalışmalarınında kış dönemi boyunca kovan içindeki bal stokları kullanılır. Arılar için özel olarak hazırlanmış Pollenbee eğer yem katkısı olarak kış stokları içinde kullanılmış ise arılar kış boyunca etkin bir kışlama geçirirler. Varroa akarının  etkilerinden uzak kalabalık kadrolar ile kışlayan ve nemsiz bir yaşam alanı sunulmuş kovanlar erken ilkbaharda tahmininizden çok daha fazla bir yumurta kitlesi ile sizi ilkbaharda karşılayacaktır.

İlkbaharda Pollenbee

Erken ilkbaharda özellikle Türkiye de bir çok yerde ocak ayı itibarı ile yumurta atımı başlar. Bu süreç kovan içindeki stoklar , arı mevcudu , bölgedeki iklimsel yapı ve polenin kovanlara nektarla birlikte gelişi , varroa akarının yokluğu , kovan içi nemin ideal olması ile yumurta atımı da hızlanır. Sonbaharda stok beslemeleri döneminde kullanılan Pollenbee korkusuz kış geçirmeye yardımcı olurken , kış kayıplarını ortadan kaldırır. Ayrıca ilkbaharda tahminlerin çok fazlasını , yüksek potansiyelli kapital olarak bize sunar.

Yaz döneminde Pollenbee

Sağlıklı , güçlü , dinamik arılardan oluşan bir kadro size her türlü arı ürününü yüksek verim ile sunacaktır. Ancak bu yüksek verime ulaşmaya , gayretli bir çalışma ile elde edileceği açıkça ortadadır.  Arılar ile ilgili bilgi birikimi yüksek olan tecrübeli arıcılar başarıyı gayretli ve bilinçli çalışmalar ile elde ederler. Bu tecrübelerine  , arıların beslenme dönemlerinde kullanacakları arılar için özel olarak hazırlanamış Pollenbee yem katkı maddesini eklediklerinde  arı ürünlerinden  hangisini üretiyorlarsa yüksek verim alacaklarını göreceklerdir. 

Bal , polen , arı sütü , propolis , apilarnil , pergal , balmumu , oğul üretimi , polinasyon  gibi bir çok arı ürününün üretilmesinde  etkin rol oynayan Pollenbee kulananların işini kolaylaştıracak ve bol kazanç elde etmelerine yardımcı olacaktır.

 

Dengeli ve güçlü multi vitamin, mineral ve amino asit kompleksi

Bal arılarının hastalıklar karşı vücut direncini artırır.

Ana arının yumurta bırakmasını hızlandırır.

Koloninin kışa güçlü girmesini sağlar, ve zayiatı en aza indirir.

Sağlıklı larva gelişimini düzenler.

Bal verimini artırır, arı ölümlerini azaltır.

Arı sütü verimini artırır.

Yağ, gluten ve glikoz içermez.

Kullanım Şekli, Tarifi ve Amacı

Bal arılarında aminoasit,vitamin ve mineral takviyesi amacı içindir.

Dozu

1 lt arı şurubuna veye 1 kg arı kekine bir çay kaşığı (2gr) kullanılır.

ÜRETİCİNİN UYARISI

BU BİR İLAÇ DEĞİLDİR.
TEDAVİ AMAÇLI KULLANILAMAZ.
BALDA KALINTI BIRAKMAZ.
KAYNAR ŞURUBA KATILMAZ.

Benzer Ürünler